Amerykańscy kardiolodzy zmienili definicję nadciśnienia tętniczego

Amerykańscy kardiolodzy zmienili definicję nadciśnienia tętniczego

Amerykańscy kardiolodzy zmienili definicję nadciśnienia tętniczego. Według nowych wytycznych, schorzenie to mają osoby ze wskazaniem 130 na 80. Oznacza to, że obecnie połowa Amerykanów cierpi na nadciśnienie.

Do tej pory za nadciśnienie tętnicze uważano wskazanie powyżej 140 na 90. Jedenaście organizacji medycznych, w tym Amerykańskie Stowarzyszenie Chorób Serca oraz Amerykańskie Kolegium Kardiologiczne, obniżyło oba wskaźniki o 10 punktów. Ciśnienie na poziomie poniżej 120 na 80 nadal uważane jest za normalne a wskazanie poniżej 130 na 80 oznacza podwyższone. Wyższe wskazania kwalifikowane będą jako nadciśnienie pierwszego lub drugiego stopnia. Zgodnie z nową definicją odsetek dorosłych Amerykanów z nadciśnieniem tętniczym wzrasta z 32 do 46 procent.
Zmiany rekomendacji są skutkiem najnowszych badań, z których wynika, że nawet nieznacznie podwyższone ciśnienie przyczynia się w konsekwencji do chorób serca, wylewów i innych problemów zdrowotnych. Na szczęście większość osób cierpiących na nadciśnienie nie musi natychmiast rozpoczynać przyjmowania leków. Lekarze podkreślają, że większość powinna przede wszystkim wprowadzić modyfikację stylu życia – zwiększyć aktywność fizyczną oraz zmienić dietę.

Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/mcm/dw

COMMENTS

WORDPRESS: 0