Aga Zaryan oczarowała nowojorską publiczność

Aga Zaryan oczarowała nowojorską publiczność

Niezwykłe otwarcie XIX edycji Międzynarodowego Festiwalu Chopin i Przyjaciele

W piątek 3 listopada w pięknych pomieszczeniach należących do, jak zwykle gościnnego dla Polonii, Konsulatu Rzeczpospolitej Polskiej na Manhattanie odbyło się uroczyste otwarcie XIX Festiwalu Chopin i Przyjaciele, którego organizatorem jest New York Dance & Art Innovations. Podczas inaugurującego festiwal wieczoru wystąpiła z krótkim koncertem polska gwiazda muzyki jazzowej Aga Zaryan, która zachwyciła swym głosem wszystkich zebranych na widowni w sali lustrzanej pałacu DeLamara.

Festiwalowi goście

Festiwal otworzył Marian Żak – założyciel i organizator tej międzynarodowej imprezy. Witając wszystkich zaproszonych gości Żak zwrócił uwagę na to, że tegoroczny festiwal jest dedykowany Centrum Polsko-Słowiańskiemu. Gości przywitał również obecny na sali Maciej Golubiewski – konsul Generalny RP w Nowym Jorku. – Jestem tu nowy więc jest to dla mnie pierwsze tego typu wydarzenie. Bardzo się cieszę, że mogę wziąć w nim udział – powiedział Maciej Golubieski, który na widowni był razem ze swoją małżonką Agatą.

Wspólne śpiewanie z Agą Zayran

Tuż po przywitaniu wszystkich gości i sponsorów do mikrofonu zaproszona została główna bohaterka tego niezwykłego wieczoru – Aga Zaryan, która została powitana przez zebranych gości gromkimi brawami. Aga jest jedyną polską artystką, której płyty wydało Blue Note Records. Aga w mistrzowski sposób wykonała między innymi „Piosenkę o końcu świata” do słów wiersza Czesława Miłosza. Atmosfera w konsulacie była tak serdeczna, że w pewnym momencie, podczas wykonywania kolejnego utworu – tym razem autorstwa Leonarda Cohena – do wspólnego śpiewania Aga zaprosiła wszystkich słuchaczy. Polskiej wokalistce jazzowej na fortepianie towarzyszył znakomity pianista Kuba Cichocki. Po krótkim koncercie wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek. Po tak niesamowitej inauguracji kolejnej edycji Międzynarodowego Festiwalu Chopin i Przyjaciele Marian Żak nie musiał specjalnie namawiać wszystkich zebranych na kolejne wieczory festiwalowe.

COMMENTS

WORDPRESS: 0