Adam Nawałka o meczu Polska – Urugwaj: Jestem zadowolony z nowego ustawienia

Adam Nawałka o meczu Polska – Urugwaj: Jestem zadowolony z nowego ustawienia

Oto co miał do powiedzenia trener Adam Nawałka na konferencji prasowej po meczu z Urugwajem.

 

Adam Nawałka: Oceniam ten mecz pozytywnie. To było wartościowe spotkanie z bardzo mocnym rywalem. Będziemy mieli sporo materiału do analizy pod względem taktycznym, patrzeć będziemy także na występy debiutantów, uważam jednak, że dobrze się spisali. Będziemy uważnie obserwować ich poczynania w meczach ligowych i w europejskich pucharach.
Kamil Wilczek miał kilka udanych akcji, ale także kilka strat, które nie powinny się przydarzyć. On powinien w dalszym ciągu się rozwijać, widać jego spore możliwości, my wciąż będziemy go obserwować. Za wcześnie by mówić już o decyzjach personalnych w meczu z Meksykiem, poczekam na raport medyczny i podejmę decyzję. Mamy przygotowane różne warianty ustawienia taktycznego, wierzę że inni zawodnicy wykorzystają swoją szansę, ale dokładne decyzje podejmiemy w niedzielę. Co do gry trójką obrońców, to przyznam, że jak na pierwszy taki występ wyglądało to obiecująco. Mieliśmy mało czasu na organizację gry w ten sposób, ale było przyzwoicie. Zawodnicy Urugwaju mieli spore problemy, by przedostać się pod naszą bramkę, praktycznie nie stworzyli sobie groźnej sytuacji. Jestem mimo to przekonany, że naszym koronnym ustawieniem jest to z czwórką obrońców, ale to będzie ciekawa inicjatywa. Artur Boruc swoją dzisiejszą dyspozycją nawiązał do swoich najlepszych występów. Chciałbym podziękować Arturowi za wszystko, co zrobił dla reprezentacji, jestem przekonany, że jeszcze długo będzie czerpał radość z gry w piłkę nożną, nigdy nie zauważyłem u niego problemów z motywacją. Wracając do naszej nowej formacji, nie mam zastrzeżeń do gry w ofensywie. Zaobserwowałem kilka ciekawych fragmentów i można być zadowolonym.
Oczywiście są jeszcze rezerwy. Widać u nas wielki potencjał. Grając na przeciwko mocnej drużyny musieliśmy rozegrać dobre spotkanie pod względem taktycznym – my stworzyliśmy sobie więcej sytuacji. Powinniśmy być zadowoleni z tego meczu w kontekście nowego ustawieniu taktycznym oraz personalnym. Jeśli chodzi o absencję Roberta Lewandowskiego, to nie miałem obaw o grę swojej drużyny pod jego nieobecność. Robert jest zawodnikiem wybitnym, genialnym, ale mogą zdarzyć się mecze, gdy go zabraknie. My musimy być na to przygotowani przez organizację gry. Na koniec – wracając do pożegnania Artura Boruca, był on bardzo ważną postacią tej drużyny. Walczył o miano bramkarza numer jeden. Mieliśmy do dyspozycji trzech świetnych bramkarzy podczas mistrzostw Europy, bronili Szczęsny i Fabiański, ale Artur był zawsze przygotowany. Doskonale wpływał na atmosferę w drużynie. Będę miło wspominał jego grę w reprezentacji Polski.
Piotr Bernaciak AIP

COMMENTS

WORDPRESS: 0