15 C
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

35. kolejka Premier League – wyniki

Chelsea i Tottenham wygrały swoje mecze 35. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Anglii.

Chelsea prowadzi w tabeli z przewagą 4 punktów nad Tottenhamem. W innych niedzielnych meczach kluby z Manchesteru tylko zremisowały z zespołami walczącymi o utrzymanie, w tym United z zespołem Łukasza Fabiańskiego, Swansea.

Prowadząca w tabeli Premier League Chelsea wygrała w Liverpoolu z Evertonem 3:0 (0:0) po golach Pedro (66’), G. Cahilla (79’) i Williana (86’). Tottenham wygrał natomiast w derby północnego Londynu z Arsenalem 2:0 (0:0) po golach D. Allego i H. Kane’a z karnego (58’).
Chelsa ma 81 punktów, Tottenham – 77, a trzecie miejsce zajmuje Liverpool ze stratą 15 pkt. do lidera. Również 66 pkt. mają piłkarze Manchesteru City, którzy w niedzielę zremisowali na wyjeździe z walczącym o utrzymanie Middlesbrough 2:2 (0:1).

Na 5. miejscu, dającym grę w Lidze Europy bez kwalifikacji, jest Manchester United, który do rywala zza miedzy traci tylko punkt. W niedzielę zespół prowadzony przez Jose Mourinho zremisował u siebie z walczącą o utrzymanie Swansea Łukasza Fabiańskiego 1:1 (1:0). W doliczonym czasie I połowy polskiego bramkarza pokonał Wayne Rooney, który wykorzystał rzut karny. W 79. minucie wynik meczu ustalił Islandczyk G. Sigurdsson.
Swansea jest w strefie spadkowej i zajmuje 18. miejsce z dorobkiem 32 punktów. O lokatę wyżej jest Hull City Kamila Grosickiego, które ma 2 punkty przewagi. Middlesbrough jest przedostatnie – 28 pkt., a tabelę zamyka Sunderland, którego spadek jest już przesądzony.