22 kilometry kajakiem. W sobotę otwarcie wodnego szlaku doliną Wisłoka

22 kilometry kajakiem. W sobotę otwarcie wodnego szlaku doliną Wisłoka

Prace przy wyznaczaniu szlaku kajakowego dolina Wisłoka rozpoczęto niespełna miesiąc temu. Wszystko jest już gotowe. Otwarcie odbędzie się w sobotę podczas VI Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego – Wisłok 2017.

Szlak wodny wiedzie doliną Wisłoka, przez trzy gminy: Wojaszówkę, Frysztak i Wiśniową. Spływ 22-kilometrową trasą to okazja do poznania piękna rzeki, wraz z krajobrazem Bramy Frysztackiej oraz Pogórza Strzyżowskiego i Dynowskiego. Na brzegach Wisłoka stanęły tablice z mapami z informacjami turystycznymi, znaki wodne i wskazujące kilometraż. Powstały przystanie. Z okazji otwarcia szlaku wydano też okolicznościową monetę. Prace rozpoczęto wczesną wiosną, by zdążyć przed inauguracją VI Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego – Wisłok 2017, który organizuje Fundacja Kajakowa Tołhaj GDK oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku.
Impreza odbędzie się w najbliższy weekend. Kajakarze na trasę wyruszą w sobotę o godz. 11.30. Start pierwszego etapu, liczącego 11 km, znajduje się w Wojkówce. Tam też na godz. 10. zaplanowano uroczyste otwarcie szlaku wodnego. Podczas sobotniego spływu odbędzie się także wyścig na czterokilometrowym dystansie.
Start drugiego etapu, z Frysztaka do Markuszowej, odbędzie się w niedzielę o godz. 9.30. Organizatorzy zachęcają do udziału w spływie. – Oprócz wyzwania sportowego, nie zabraknie wielu innych atrakcji – mówi Dawid Marek z fundacji Tołhaj GDK, komandor spływu.
– W programie są między innymi imprezy integracyjne i degustacje potraw regionalnych. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal. Gwarantujemy wspaniałą przygodę i świetną zabawę. Wydarzenie każdego roku przyciąga na Podkarpacie kajakarzy nie tylko z całej Polski, ale także z zagranicy. – Szacujemy, że w tym roku przyjedzie ich do nas ponad dwustu – mówi Dawid Marek. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisać można się jeszcze do czwartku. Koszt udziału to 60 zł. Kajak można wypożyczyć u organizatora (70 zł – dwuosobowy, 60 zł – jednoosobowy). Szczegółowe informacje o spływie można uzyskać pod numerami telefonów: 510 238 893 oraz 503 300 552, lub na stronach internetowych: tolhajgdk.pl oraz gosir.frysztak.pl.

Tomasz Jefimow (aip), Fot. Tomasz Jefimow

COMMENTS

WORDPRESS: 0