2.6 C
piątek, 29 marca, 2024

Kapustka zadebiutował od pierwszej minuty. Dobry występ i strzał w poprzeczkę

Bartosz Kapustka przeszedł latem na wypożyczenie do Freiburga, który obecnie jest w grze o utrzymanie w niemieckiej Bundeslidze. Do dziś Polak wystąpił zaledwie raz, a na boisku spędził tylko 21 minut. Pomocnik jednak w końcu się doczekał. Christian Streich zaufał reprezentantowi Polski i wystawił go od pierwszej minuty w meczu z Schalke 04.

„Breisgau-Brasilianer” zaczęli spotkanie z Schalke w ustawieniu 3-4-3, a Kapustka został wystawiony przez trenera na prawym skrzydle. Dla Kapustki był to debiut w Bundeslidze od pierwszej minuty. Piłkarz zostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Wcale nie było po nim widać, że nie jest w rytmie meczowym. W pierwszej połowie Freiburg mógł wyjść na prowadzenie za sprawą pięknego strzału Kapustki. 21-latek dziubnął piłkę przed siebie i huknął z dystansu, ale trafił jedynie w poprzeczkę. Ta zabrzęczała aż od atomowego uderzenia.
W 61. minucie „Kapi” spróbował w niekonwencjonalny sposób zanotować asystę. Polak podciął piłkę nad głowami obrońców, gdzie czekał już na nią Nils Petersen. Czujny na bramce był jednak Ralf Fahrmann, który przeciął to podanie. Freiburg przegrał u siebie 0:1 po trafieniu Daniela Caligiuriego, lecz wypożyczony z Leicester zawodnik zostawił po sobie dobre wrażenie. Na boisku lepszy od niego był tylko Pascal Stenzel – prawy pomocnik, który znalazł z Kapustką wspólny język. Widać było dobrą współpracę między dwoma graczami Freiburga. Polak został zmieniony w 75. minucie i złapał cenne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości.
DW (AIP)Kapustka zadebiutował od pierwszej minuty. Dobry występ i strzał w poprzeczkę