1000 zł. nagrody za wskazanie sprawcy napadu na 14-letnią Turczynkę

1000 zł. nagrody za wskazanie sprawcy napadu na 14-letnią Turczynkę

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych wyznaczył 1000 złotych nagrody za pomoc w ustaleniu i odnalezieniu sprawcy napaści na 14-letnią Turczynkę. Sprawę skomentował też premier Mateusz Morawiecki.

W środę około godziny 16 przy ul. Słupeckiej na warszawskiej Ochocie doszło do pobicia 14-letniej ciemnoskórej dziewczynki. Sprawca, krzycząc „Polska dla Polaków!”, pobił dziewczynkę, która z licznymi obrażeniami trafiła do szpitala.

– Policjanci prowadzą w tej sprawie intensywne czynności, aby ustalić szczegółowy przebieg tego zdarzenia oraz dane osób, które mogły mieć związek z napaścią – powiedziała podkomisarz Edyta Wisowska, rzeczniczka prasowa komendy rejonowej na Ochocie. Policja zastrzegła, że z powodu prowadzonego postępowania, nie może udzielić w tej chwili więcej informacji.

W piątek rano sprawę skomentował na Twitterze premier Mateusz Morawiecki:

„Nie ma miejsca na rasizm w Polsce. Atak na dziewczynkę z powodu koloru jej skóry jest godny najwyższego potępienia. Zrobimy wszystko, żeby Polska była bezpieczna dla każdego.”

Z kolei minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak stwierdził, że wyjaśnienie tej sprawy jest „priorytetowe”.

W piątek Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych wyznaczył nagrodę w wysokości 1000 zł za pomoc w odnalezieniu sprawcy napaści.

 

Kacper Rogacin (AIP)

fot.pixabay.com

COMMENTS

WORDPRESS: 0